A Hallgatói Adminisztrációs Központ (HAK) és a kari tanulmányi osztály (TO) közötti feladatmegosztás

Az EK/ETK nyíregyházi campusz hallgatói minden ilyen szolgáltatást saját karuk TO-ján, a Debrecenben és Szolnokon a HAK-ban vehetik igénybe.

A HAK hatáskörébe tartozó feladatok – ügyféliroda campuszonként

• Felvételi döntés és az adatok ETIK konvertálása után a Neptunkód, tájékoztatók kiküldése emailen
  • Felvételi döntés határozat archiválása (lásd: Neptun/Hivatalos bejegyzés)
  • UniPass egyetemi kártya kiosztása (email után, igénylése: https://unipass.hu/)
  • Diákigazolvány rendelés (Neptunban), ezután kérhető ideiglenes diákigazolvány igazolás, kiadása/postázása (hak@unideb.hu), legyártott igazolvány kiadás (email után), matrica érvényesítés személyesen, félévente (HAK-ban)
  • Igazolások kiadása: hallgatói jogviszony és egyéb igazolások (igénylés Neptun/HAK kérvények)
  • Egyes ösztöndíj pályázatok leadása (sport, művészeti)
  • A különböző testületek által a hallgatók számára odaítélt ösztöndíjak utalása
  • Adóigazolás kiadása (kifizetett ösztöndíjról, lásd: Neptun/Hivatalos bejegyzés)
  • Önköltségi díjak kiírása (kari döntéssel) és céges számla kiállítása (igénylés Neptun/Kérvények)
  • Diákhitel igénylés - https://www.diakhiteldirekt.hu / - (Neptun) tájékoztatás
  • Igazolások kiadása a hallgatói jogviszony és egyéb igazolások (Neptun/HAK kérvények)
  • Oklevél, oklevélmelléklet, Törzslap kivonat nyomtatása

A kar és a tanulmányi osztály (TO) hatáskörébe tartozó feladatok

• Felvételi vizsgák szervezése, felvételi döntés
    • Iratkozási lap, képzési szerződés előkészítése (Neptun)
    • Beiratkozás első éven (Neptunban felsőbb éven)
    • Térítési díjak megállapítása (csökkentés, részlet), felszólítások
    • Kari döntések alapján meghozott, jogviszonyt érintő határozatok kezelése (lásd: Neptun/Hivatalos bejegyzés), kiküldése
    • Szabályzat szerint a hallgatók számára ösztöndíjak előkészítése (esetenként pályáztatása) utalásra
    • Kurzusok meghirdetése, tematika szerkesztése
    • Mintatanterv szerkesztése
    • Órarend szerkesztése, terembeosztás
    • Tárgyfelvétel, tárgyleadás, vizsgajelentkezés kezelése
    • Vizsgák szervezése
    • Jegybeírás, beírt jegyekkel kapcsolatos észrevételek kezelése
    • Átiratkozás, intézmény- vagy képzésváltás kezelése
    • Finanszírozási formák közötti átsorolás elsőfokú döntése
    • Szakirány/specializáció választás
    • Külföldi tanulmányok során (pl. Erasmus) teljesített kurzusok elfogadása
    • Elektronikus leckekönyv kezelése, félévzárás
    • Egyes ösztöndíj pályázatok lebonyolítása (köztársasági, kari kiemelt, egyéb kari)
    • Döntés-előkészítés a Kari Tanulmányi Bizottság hatáskörébe tartozó ügyekben (tanulmányokkal kapcsolatos kérelmek, térítéscsökkentés, részletfizetés)
    • Záróvizsgák szervezése
    • Diplomaosztó ünnepségek szervezése

Legutóbb frissítve: 2023. 08. 18.